Esimese asjana külastasime kohta nimega “Sacred Monkey Forest” ehk siis “Püha ahvide mets”. See on suur mets (13 hektarit), kus elab vabaduses u 1000 ahvi. Kui parki sisened, siis kohtab ahve igal sammul. Ahvid on sõbralikud, inimesi ei karda, aga inimestele lähedale ka ei tule. Suuruselt ütleks, et nad on u põlve kõrgused ja pika sabaga. Palju nägime pisikesi ahvibeebisid. Kui ahviema kuskile läheb, siis ahvibeebi klammerdab ennast ema külge – mitte ei roni selga, vaid on kõhuall peidus. Niiet esialgu kui ahv mööda jookseb siis ei pruugi märgatagi, et kõhuall hoiab end tugevalt kinni pisike ahvibeebi. Ahvimetsas /pargis asuvad ka mitmed templid ja ka üks surnuaed (inimeste). Tegelikult see on ajutine surnuaed. Sinna maetakse inimesed mõneks ajaks, kuni on aeg masskremeerimise jaoks (mis toimub iga 5 a tagant). Kui see aeg on käes, siis kõik sinna maetud kaevatakse üles ja kremeeritakse koos. Selline traditsioon on siin külas. Siin kaugemal isoleeritud kohas (tegelikult üsna lähedal sellele järve templile, kus me mõni päev tagasi külastasime) asub ka üks teine küla, kus inimesi ei kremeerita ega maeta. Nad jäetakse lihtsalt puualla mädanema (kui nad eluajal olid abielus kui nad surid. Juhul kui inimene uppus või olid vallaline, siis ta maetakse maha nagu meil kombeks). Ja laibad kes jäetakse puu alla mädanema ei haise, sest seal kasvavad mingid erilised puud, mis eritavad erilist lõhna, mis isoleerib mädanemise haisu.

Igatahes, ahvimetsas käidud siis läksime edasi turule ja väikestesse poodidesse. Ma tehin elu esimese kauplemise 😀 Müüja ütleb hinna (nt 200 000 IDR), siis teed näo, et oooi liiga kallis. Siis ta ütleb, et no ma võin allahindlust teha, siis mina pakun et ok, teeme 100 000ga. Ja müüja teeb näo, et oii liiga vähe. Ja siis lepime 150 000ga 🙂 Ja samas stiilis vestlus oli igas pisikeses poes.

Päeva lõpetasime traditsioonilise Bali tantsu vaatamisega. Ja meie taha istusid kaks eestlast, niiet maailm on ikka väike 🙂 Tegelikult me oleme siin veel eestlasi näinud – ükspäev tänaval kõndides kuulsime ühte eesti peret omavahel rääkimas.

Kuna ma hetkel Elisa internetis, siis pildid lisan kui wifisse saan 🙂