Pärast linnatuuri lõppu puhkasime hotellis jalga, sõime lõunasööki (meil hotellis restoran/baar, ning seal on meie mõistes väga soodne süüa (hotelli kohta). Lõuna läks inimese kohta koos jookidega maksma u 10 eurot) ning siis sõitsime Grabiga (seesama vana hea kohalik Uber, mida me ka Singapuris kasutasime) Batu koobastesse. Need on suured koopad, mos asuvad Kuala Lumpuri kesklinnast u 11km kaugusel ja hinnatakse olevat u 400 miljonit aastat vanad. Sinna oleks voinud ka ühistranspprdiga minna, aga see oleks aega votnud ligi 1.5h, seega otsustasime Grabi kasuks. Sõit läks kahepeale maksma 18 SGD, mis on u 4 eurot. Koobaste sissepääsu ees asub suur Hinduismi kuju, mis on ka maailma kõrgeim. Lisaks selllele on koopas sees ja selle ümbruses palju Hinduismi templeid ja kujusid – väga värvilised ja muidugi igasse templisse sisenedes tuleb jalanoud jalast ära võtta. Batu koopad on tuntud ka seal elutsevate pikasabaliste ahvide poolest, kes kuulujuttude järgi on väga tigedad. Ahve oli seal tõesti palju, kuid tigedad nad polnud. Kui kellelgi oli söök käes, siis seda nad üritasid ära näpata, aga tigedad nad kyll ei tundunud. Väga kurb oli neid seal inimeste vahel kerjamas ja prügi sorteerimas näha.

Koobastesse sissepääs asus kõrgel ja sinna viis u 250 astmeline värviline trepp. Koopad olid suured ja kõrged (lagi oli u 100m kõrgusel) ning jätsid võimsa mulje.

Peale koobaste külastust kolasime lähedal asuval nö turul kus suurim vaatamisväärsus oli kuidas müüa kookoseid matšeetega katki raius (et neid siis turistidele söögiks myya).
Koopad vaadatud siirdusime tagasi linna, järgmise vaatamisväärsuse juurde – River of Life (Kuala Lumpuri kesklinnas asuva nõe peal toimuv valgusshow). Kuna see pidi olema parem vaatepilt pimedas, siis tegime kohvikus ja lähedal olevas hiinalinnas aega parajaks. Võrreldes Singapuri hiinalinnaga oli siinne rajoon vaesem, mustem ja tunduvalt aktiivsemate myygimeestega. Pimeduse saabudes jalutasime tagasi jõekaldale, kus pidi olema nö valgusshow. See lasi end kyll oodata, aga ootamine oli seda väärt. Kuna seda on keeruline sõnadega kirjeldada, siis vaadake videot allpool 🙂 Lisan veel juurde, et moššee, mis seal paistab on Kuala Lumpuri vanim.

Show vaadatud, jalutasime u 1,2 km hotellini ja siis siirdusime hotelli ujuma. Margitil oli tore esmakordne kogemus ujuda hotelli välibasseinis samalajal kui ümberringi vaateks on pilvelõhkujad. Mina olen varasemalt sellises hotellis ööbinud Brasiilias ja USAs, aga mõnus puhkus sisutihedale päevale oli see kindlasti!