Tänane hommik algas vihmametsa tuuriga. Hotelli fuajeest võeti meid peale ja sõitsime u tunnikese Kuala Lumpurist põhja poole. Seal asub troopiline vihmamets, kus yks tore giid tutvustas meile vihmametsa taimi ja pisikesi putukaid. Enne metsa sisenemist nägime kala, (kes ei elanud kyll vabas looduses) kelle keelt kasutatavad põliselanikud nugade teritamiseks (meie giid plaksutas ja kala ujus kohale). Meil yldse vedas, sest tuuril olime me Margitiga kahekesi – sain kysida niipalju asju kui pähe tuli. Põnevamad asjad mida nägime, kuulsime ja katsusime:

  • kummipuu – suurem osa kummipuid on Malaisiasse sisse toodud Brasiiliast, aga eksisteerib ka mõni liik, mis on pärit Malaisiast. Ühe puu sisse oli haav lõigatud ja ja saime katsuda seda valget ja liimjat vedelikku, millest kummi valmistatkse (meie giidnrääkis, et Malaisia pidavat olema maailma suurim kirurgilisye kummikinnaste eksportija);
  • Nägime puud, mille yhe hernetera suuruse vilja sees on 700 seemet (ja mille mahla kasutati vanasti tindina);
  • Nägime, kuidas termiidid marssisid korrapärases armees mööda puujuur ja nende pesa;
  • mitmeid taimi, mille lehed on antiseptilised – libistad sõrmedega üle lehe ja bakterid kadunud
  • parfüümipuud (puu, mis ise ei lõhna kui tüve voi lehti nuusutada, aga mille põletamisel tekib aroom, ning mida suured parfymeeria firmad eelistavad alkoholibaasil tegemisele, sest nende lohn kestab kauem.
  • Lisaks nägime lille, mis õitseb ainult pimedas
  • Mitmeid vilju, mida süües lõpetaksime hauas.
  • Ühtesid dšunglimesilasi ja nende taru. Need mesilased ei nõela, kuid ehitavad endale jämeda kõrre kujulise taru teatud puutüvede külge (mis voib ulatuda kuni 60cm pikkuseks) ning kelle toodetyd mesi ei ole magus vaid giidi jutu järgi pidavat see maitsema kui coca-cola segatud äädikaga. Maitsest hoolimata pidavat see olema väga toitaine rikas.
  • Lisaks nägime bambuseid ja saime teada, et need õitsevad ainult korra u 30a tagant kui nad saavad suure shoki (nt kui läheduses on mingi suur katastroof – nt tulekahju vms). Üldjuhul võib bambus kasvada kuni meetri ööpäevas.
  • Pitsilisi puusid – neid on seal filmimas käinud isegi National Geographic – puude latvadesse vaadates jääb mulje justkui ei oleks tegemist puulatvadega vaid keegi oleks rohelise pitsi heegeldanud.

Meil oli privaattuur, giidi vanavanavanaisa oli Indiast ning ta rääkis meile mitmetest ravimismeetoditest, mida tema peres kasutatakse, nt ravimine teatud helisagedustega (samuti kiitis ta nõelravi) ning lisaks ytles ta, et kõige alus on vee joomine. Kuid vesi peaks olema nö “elus”. Kraanivesi on surnud, vee saab elusaks teatud kividega (nt hõbedaga) voi siis luues nö vortex vee – magnetid paned vette ja u 5 min lased puhuriga veepeale – seejarel muutub vesi elusaks.

Lisaks troopilisele vihmametsale nägime ka tüüpilist malai maja ja saime seal ka sees käia (maja oli näidis ja ei asunud vihmametsas, sarnaseid pärismaju saime ka eile näha). Maja oli ehitatud vaidadele – nagu ikka vee ja madude pärast.

Nagu pärast tuuri ikka, toodi meid autoga hotelli tagasi.